Burun Estetiği

Burun Estetiği Fiyatları 2018 – 2019

Burun Estetiği Barış Çakır

Burun estetiği fiyatlarını bilmek isteyenler için bu yazı harika bir yol gösterme niteliği taşıyor.

Burun estetiği son yıllarda estetik ameliyatlar içinde en fazla talep gören ve en fazla yaptırılan operasyonlardan biridir. Buna sebep olan etken, burun şeklinin yüzü tamamlayacak bir özelliğe sahip olmasıdır. Burun, kişilerin yüzüne anlam katan ve ifadesini şekillendiren bir organdır. Bu estetik operasyon sayesinde kişilerin kendilerine ait özgüveni artar ve sosyal yaşamı güçlenir. Ameliyatlarının zorluk derecesi ve burnun yapısında gerçekleştirilecek işlemlere göre farklı burun estetiği fiyatları uygulanabilir.

Burun estetiği fiyatları konusunda sabit bir fikir yürütülmesi yanlış olur. Herkesin yüz yapısı ve burun yapısı farklı olduğundan bu tür bir işleme standart fiyat uygulanamaz. Estetik olmak isteyenlerin yapması gereken önce bu konuda deneyimli bir burun cerrahıyla iletişime geçmektir. Estetik operasyonundan önce gereken incelemeler yapılmalı ve burnun mevcut yapısı değerlendirilmelidir. Burun estetiği tamamen estetik kaygısı ile yapılırsa, operasyonun ücret bedeli sigorta tarafından karşılanamaz. Ancak burundaki solunum sorunlar nedeniyle yapılırsa ve beraberinde sinus patolojileri de bulunuyorsa, ücretin sadece belli bir miktarı için sigorta şirketine başvurulabilir. Bu tür başvurularda her zaman olumlu yanıt gelmemektedir.

Burun Estetiği Ameliyatındaki Öncelik Ne Olmalıdır?

Burun Estetiği FiyatlarıBurun estetiği ameliyatında öncelik operasyonun başarılı geçmesini hedeflemektir. Bu sebepledir ki, burun estetiği fiyatına göre doktor belirlemek, hasta adayının kendisine yapacağı en büyük kötülük olacaktır. Burun görünüm olarak, yüz bölgesindeki en önemli organdır. Operasyon sonrasında gelişebilecek olumsuz durumlar kişinin psikolojisini bile etkileyebilir. Kısacası kişilerin hedefi, bu estetik operasyonu ömürleri boyunca sadece ‘’bir kez olacak şekilde’’ düşünmeli ve bu doğrultuda doktor seçmeleri olmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları Hangi Faktörlere Göre Belirlenir?

Burun estetiği operasyonunda maliyetleri belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında burun estetiği operasyonunu gerçekleştirecek olan cerrahın bu alandaki başarıları ve deneyimi gelmektedir. Bu unsur burun estetiği ameliyatının başarılı geçmesini sağlayacak önemli unsurdur. Bu duruma bağlı olarak, bunun fiyatlara yansıması da oldukça doğaldır. Diğer bir faktör operasyonun gerçekleşeceği hastanenin tıbbi donanımının yeterli seviyede olması ve ameliyat ekibinin bu konuda başarılı olmasıdır. Operasyondan sonra % 100 başarı ve memnuniyet için bu faktörlerin bir arada olması gerekir.

Bunların dışında burun estetiği operasyonunda kullanılan teknik, hastanın burnunda yapılması gereken işlemler fiyatların belirlenmesinde büyük önemi vardır. Operasyon esnasında burun kemiklerinde kırma yapılmadan sadece törpülenmesi ve burnun yeniden şekillendirilmesi özen ve dikkat isteyen bir işlemdir. Bu işlem gerek burundaki şişlik ve morlukları azaltıcı, gerekse  hastanın normal hayata daha hızlı dönmesini sağlayan bir yöntemdir. Fakat uygulanması gereke bu işlemler tecrübe gerektirdiğinden, burun estetiği fiyatlarına da yansımaları olacaktır.

Burun estetiği, her hastaya özel planlama yapılan ve her aşaması farklı bir operasyondur. Hastalar ameliyat öncesi ve sonrası her aşamada operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah ile iyi ilişkide olmalı, sağlıklı iletişim kurmalıdır. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like