Nazal Polipler Nasıl Küçültülür?

Burundan Nefes Almanın Faydaları ve Zararları

Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

Kolon Kanseri Neden Oluşur Belirtileri Tedavisi

Açık Burun Estetiği

Burun Estetiği 15 Ekim, 08:25'de eklendi

Açık burun estetiği hakkında detaylar bu yazımızda!

Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda ülkemizde en çok yapılan estetik operasyonların başında burun ameliyatları gelmektedir. Burun şekillerinden memnuniyet duymayan kişiler bu operasyonları geçirerek hayal ettikleri burun yapılarına sahip olabilmektedirler. Kişilerin burunlarında beğenmedikleri ve rahatsız olabildikleri sorunlarında bir tanesi de burun delikleri ile ilgilidir. Bu noktada kişiler açık burun estetiği operasyonları geçirerek sorunlarını giderebilmektedirler. Bu operasyon burun deliklerinin bölmelerinden v şeklinde bir parçanın alınması ile başlar. Sonrasında ise deri ve derinin alt dokuları kaldırılarak burunların kıkırdak ve yumuşak dokularına işlemler uygulanabilmektedir. Bu noktada açık burun estetiği operasyonları kapalılara göre çok daha fazla işlem olanağı sunmaktadır. Çünkü bu yöntem sayesinde burun içinde bulunan kıkırdak, sert ve yumuşak dokular daha fazla görülebilmektedir. Bu operasyonun sonrasında burun veya yüz bölgesinde iz kalma ihtimali bulunmaktadır. 

Açık Burun Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Kişilerin ciddi burun problemleri olduğunda ve burun kemiklerinde ciddi eğrilikler gibi durumlar söz konusu olduğunda açık burun estetiği ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların en önemli avantajları ise uygulanan burun estetiği ameliyatının çok daha net ve görülür bir şekilde gerçekleştirilmesi olmaktadır. Bu ameliyatlarda bütün kemikler, kıkırdaklar ve dokular son derecede net bir şekilde görünmekte olduğundan dolayı operasyon çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Burunda bulunan eğrilik problemleri, şekil bozuklukları, kıkırdaklarda bulunan boşluklar ve çökük gibi sorunların çözümü için açık burun estetiği operasyonları gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında çökük ve boşluk olan kısımlar bulunuyor ise bu kısımlara fazlalıklardan alınan kıkırdaklar eklenmektedir. Bu yöntem sayesinde kişilerdeki burun sorunları, fazlalıklar, eksiklikler  ve bozukluklar çok daha net bir şekilde görülerek onarılmaktadır. Böylelikle operasyondan çok daha kaliteli ve garanti bir şekilde sonuç alınmaktadır.

Açık Burun Estetiği

Güzel ve düzgün bir buruna sahip olmak için burun operasyonları geçirmek isteyen kişiler açık burun operasyonları geçirmeleri halinde alanında uzman ve tecrübeli bir cerrahı tercih etmeleri gerekmektedir. Bu noktada kapalı ya da açık rinoplasti yöntemleri hiç fark etmeksizin aynı teknikler ile operasyonlar gerçekleştirilmektedir. 

Yorumlar

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] ameliyatında cerrah çok net bir görüş alanına sahip olur ve işlemler de çok kolay ilerler. Açık burun estetiği ameliyatlarının çoğunda kalıcı bir ameliyat izi kalır.Yani kişinin burun ameliyatı olduğu […]

Uyarı! Sayfa içeriği tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, teşhis ve tedavi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalık ile ilgili şüpheniz varsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sizi en son eklenen yazılar ile bilgilendirmek istiyoruz.