Burun Estetiği

Açık Burun Estetiği

Açık burun estetiği

Açık burun estetiği hakkında detaylar bu yazımızda!

Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda ülkemizde en çok yapılan estetik operasyonların başında burun ameliyatları gelmektedir. Burun şekillerinden memnuniyet duymayan kişiler bu operasyonları geçirerek hayal ettikleri burun yapılarına sahip olabilmektedirler. Kişilerin burunlarında beğenmedikleri ve rahatsız olabildikleri sorunlarında bir tanesi de burun delikleri ile ilgilidir. Bu noktada kişiler açık burun estetiği operasyonları geçirerek sorunlarını giderebilmektedirler. Bu operasyon burun deliklerinin bölmelerinden v şeklinde bir parçanın alınması ile başlar. Sonrasında ise deri ve derinin alt dokuları kaldırılarak burunların kıkırdak ve yumuşak dokularına işlemler uygulanabilmektedir. Bu noktada açık burun estetiği operasyonları kapalılara göre çok daha fazla işlem olanağı sunmaktadır. Çünkü bu yöntem sayesinde burun içinde bulunan kıkırdak, sert ve yumuşak dokular daha fazla görülebilmektedir. Bu operasyonun sonrasında burun veya yüz bölgesinde iz kalma ihtimali bulunmaktadır. 

Açık Burun Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Kişilerin ciddi burun problemleri olduğunda ve burun kemiklerinde ciddi eğrilikler gibi durumlar söz konusu olduğunda açık burun estetiği ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların en önemli avantajları ise uygulanan burun estetiği ameliyatının çok daha net ve görülür bir şekilde gerçekleştirilmesi olmaktadır. Bu ameliyatlarda bütün kemikler, kıkırdaklar ve dokular son derecede net bir şekilde görünmekte olduğundan dolayı operasyon çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Burunda bulunan eğrilik problemleri, şekil bozuklukları, kıkırdaklarda bulunan boşluklar ve çökük gibi sorunların çözümü için açık burun estetiği operasyonları gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında çökük ve boşluk olan kısımlar bulunuyor ise bu kısımlara fazlalıklardan alınan kıkırdaklar eklenmektedir. Bu yöntem sayesinde kişilerdeki burun sorunları, fazlalıklar, eksiklikler  ve bozukluklar çok daha net bir şekilde görülerek onarılmaktadır. Böylelikle operasyondan çok daha kaliteli ve garanti bir şekilde sonuç alınmaktadır.

Açık Burun Estetiği

Güzel ve düzgün bir buruna sahip olmak için burun operasyonları geçirmek isteyen kişiler açık burun operasyonları geçirmeleri halinde alanında uzman ve tecrübeli bir cerrahı tercih etmeleri gerekmektedir. Bu noktada kapalı ya da açık rinoplasti yöntemleri hiç fark etmeksizin aynı teknikler ile operasyonlar gerçekleştirilmektedir. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like