Dalak Büyümesi Nedir?

Burun Estetiği Fiyatları 2018 – 2019

Nazal Polip Nedir?

Sık Hapşırma Neyin Belirtisidir?

Burun Estetiği

Burun Estetiği 8 Eylül, 18:18'de eklendi

Burun estetiği günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yaptırdığı bir estetiktir. Özellikle son dönemlerde ülkemizde giderek yaygınlaşmıştır. Hatta yurt dışından Türkiye’ye burun estetiği yaptırmak için sayısız turist gelmektedir.

Burun estetiği sadece güzelleşmek için yapılan bir estetik değildir. Nefes almada zorluk çekme, burnun şeklinden ve kıkırdak yapısından kaynaklı rahatsızların giderilmesi için de burun estetiğine başvurulmaktadır.

Burun estetiği olduktan sonra burnun yapısı, şekli ve yüzün genel ifadesi değişmektedir. Yıllarca alışılan simanın dışında farklı bir görünüm olabilir. Bu nedenle yeni görünüme alışmak bazen zaman alabilmektedir. Tabi bu durumun tam tersi de olup yüzün güzelleşmesi ile kişinin kendine güveni artar. Aynalara bakmaktan mutluluk duyar. Ayrıca kıkırdak sorunu, nefes almada güçlük, sinüzit gibi problemlerde burun ameliyatı ile giderilir.

Burun estetiği öncesinde ameliyat olunacak hastaneyi ve cerrahı iyi seçmek çok önemlidir. Önceki yapılan burun ameliyatlarının fotoğraflarının mutlaka görülmesi gerekir. Ayrıca artık ileri teknolojiler ile bilgisayar ortamında, ameliyat sonrası nasıl gözükeceğiniz üç boyutlu olarak gösterilmektedir.

Burun estetiği herhangi bir sorun yoksa 18 yaşından sonra yaptırılmalıdır. Burun estetiğini sigorta şirketleri maalesef karşılamamaktadır. Yani masraflar da göz önüne alıp ona göre hastane seçmeniz de fayda var.

Burun estetiği iki türlü yapılmaktadır. Bunlardan biri açık burun ameliyatıdır. Açık burun ameliyatı cerrahi açıdan kolay fakat iz kalması bakımından da sorun oluşturabilen bir ameliyattır. İkincisi ise kapalı burun estetiğidir. Burun deliklerinin içinden yapıldığı için burnun dışında herhangi bir iz bırakmaz. 

Ameliyat sonrası yapılması gerekenler:

  • Kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalı
  • Burundan tamponlar çıkana kadar ağızdan nefes alınmalı
  • Yüksek yastık kullanılmalı
  • Burnu sümkürmemek ve silmemek önemli
  • Ameliyat sonrası ilk birkaç gün sıvı gıdalar ve sulu yemekler yenmelidir.

Ameliyattan sonraki ilk hafta burnun ve gözlerin etrafında şişlik görülebilir.  Bu nedenle 1-2 gün soğuk uygulanmalıdır.

Ayrıca burun çevresinde belli bir zaman hassasiyet olur. Bu nedenle birkaç hafta dikkatli olmak gerekir.

Ameliyatı sonrasında burun estetiğinin oturması yaklaşık olarak 3 ile 6 ay arası sürer. Bu süre içerisinde dikişler kendiliğinden atar.

Not: Burada anlatılanlar yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır. Ameliyat sonrasında gerekli bilgi doktorunuzdan alınmalıdır.

Yorumlar

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] burun estetiği operasyonu, burun estetiği yaptırmak isteyen ve ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonlardan korkan ya da ameliyat […]

Uyarı! Sayfa içeriği tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, teşhis ve tedavi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalık ile ilgili şüpheniz varsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.